دفاتر خدمات دولتی - دفاتر اسناد رسمی و ثبت

 

 

دفتر اسناد رسمی شماره 133 شیراز

 

سردفتر دکتر حسین ساجدی .::. دفتریار حشمت اله مصلحی فر

دفترخانه اسناد رسمی شیراز شماره 133  - ۰۹۱۷۳۰۳۹۰۲۸

سردفتر دکتر حسین ساجدی  .::. دفتریار حشمت اله مصلحی فر
شیراز بلوار ستارخان مجتمع تجاری بهاران واحد B8دفتر اسنادرسمی ۱۳۳ کدپستی ۷۱۸۴۷۳۷۱۹۱
دفتر اسناد رسمی (یا دفترخانه یا محضر) یک نهاد مدنی برای تنظیم حرفه‌ای عقود و قراردادها و ثبت رسمی اسناد در ایران است. هرچند این نهاد وابسته به قوه قضائیه ایران است ولی بدون وابستگی مالی به حاکمیت سیاسی اداره می‌شود. دفتر اسناد رسمی به عنوان یک مرکز حقوقی و مدنی رابط حاکمیت و شهروندان است، مهم‌ترین کار این نهاد تأمین و تضمین امنیت حقوقی و اقتصادی جامعه‌است. این نهاد دارای مسئولیتی مستقل از دولت و قوای حاکم است و با تنظیم دقیق اسناد در جلوگیری از وقوع نزاع‌های بی‌مورد و کاهش مراجعات مردم به محاکم دادگستری نقش دارند. کمک به تأمین بهداشت حقوقی جامعه، از طریق تثبیت مالکیت شهروندان بر اموال و دارائی‌های خود و رسمیت بخشیدن به عقود و تعهدات و وصول برخی درآمدهای دولت از کارهای این نهاد است.
از ابتدای تأسیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و در نظام و ساختار سنتی و قدیمی اداری و مدیریتی آن، بخشی از وظایف اجرایی بر عهده نهادهای تخصصی مدنی یعنی دفاتر اسناد رسمی و دفاتر ازدواج و طلاق محول شده‌است. دفاتر اسناد رسمی بخشی از عرضه خدمات ثبتی و تنظیم و ثبت اسناد رسمی را بر عهده داشته و ضمناً کار مشاوره رایگان و خدمات معاضدت قضایی جامعه را نیز انجام می‌دهند، با شکل‌گیری نظام اداری نوین، اولین برون‌سپاری امر دولتی در تاریخ ایران، کار ثبت اسناد بود که به بخش خصوصی واگذار شد. بنظر می‌رسد هدف بنیانگذاران از تشکیل محاضر رسمی، جانشین شدن اسناد رسمی بر احکام قطعی دادگاه‌ها بود. واگذاری بخشی از امور حاکمیتی شامل ثبت نقل و انتقالات و تعهدات توسط قوه قضائیه به بخش خصوصی متخصص، علاوه بر بالا بردن دقت در تنظیم اسناد و سلب مسئولیت حاکمیت در این زمینه، قسمت مهمی از شکایات علیه حکومت یا کارگزاران حکومتی و جبران خسارات ناشی از اشتباه در تنظیم اسناد را به سمت گروهی از خود مردم یعنی سردفتران اسناد رسمی هدایت نموده‌است.

آگهی دهنده:  

ارسال مستقیم پیام به واتساپ آگهی دهنده:  09173039028  ارسال پیام به واتساپ آگهی دهنده

تلفن:  07136291172

استان: فارس

شهر: شیراز

آدرس: بلوار ستارخان مجتمع تجاری بهاران واحد B8دفتر اسنادرسمی ۱۳۳ کدپستی ۷۱۸۴۷۳۷۱۹۱

ایمیل:

 

وب سایت: http://www.namanema.com/s.asp?coag1=34004

لینک شبکه های اجتماعی:

لینک به شبکه اجتماعی Pinterest   لینک به شبکه اجتماعی Twitter   لینک به شبکه اجتماعی Facebook   لینک به شبکه اجتماعی Instagram   لینک به شبکه اجتماعی Google   لینک به شبکه اجتماعی Linkedin   لینک به شبکه اجتماعی Telegram لینک به شبکه اجتماعی Line1   لینک به شبکه اجتماعی Cloob  

کلمات کلیدی:
ارتباط با آگهی دهنده

 
نام و نام خانوادگي:
تاریخ ارسال نظر :
تلفن همراه :
ايميل :

نظر :